YENİ TÜRK TİCARET KANUNU VE İNTERNET SİTESİ AÇMA    24.05.2013

Yeni Turk Ticaret Kanunu (“Yeni TTK”) 01 Temmuz 2012 tarihinde yururluge girmistir. Yeni Turk Ticaret Kanunu ile getirilen yeniliklerden bir tanesi de sirketlerin internet  sitesi acma ve internet sitesi iceriginde ayrilacak bir bolum altinda Yeni TTK uyarinca ilan edilmesi gereken bilgi ve belgelere yer verilmesi gerekliligidir. Bu calismada Yeni TTK cercevesinde internet sitesi acma ve icerigi ile ilgili kanun duzenlemeleri incelenmektedir.

YENİ BORÇLAR KANUNU VE KEFALET   24.05.2013

Kefalet sozlesmesine iliskin Yeni Borclar Kanunu duzenlemeleri bu calismada incelenmektedir.

YENİ TÜRK TİCARET KANUNU VE ŞİRKETLER TOPLULUĞU   18.01.2013

01.07.2012 tarihinde yururluge girecek olan Yeni Turk Ticaret Kanunu’nun (“Yeni TTK”) bircok alanda getirdigi yeniliklerden bir tanesi de, “Sirketler Toplulugu” ile ilgili duzenlemelerdir. Isbu calismada Yeni TTK’nin Sirketler Toplulugu alaninda getirdigi duzenlemeler incelenmektedir.

YENİ TÜRK TİCARET KANUNU İLE KURUMSAL YÖNETİM ALANINDA GELEN YENİLİKLER   18.01.2013

Isbu calismada kurumsal yonetimin dort temel ilkesi cercevesinde, Yeni Turk Ticaret Kanunu ile getirilen duzenlemeler incelenmektedir.

YENİ BORÇLAR KANUNU ve GENEL İŞLEM KOŞULLARI   03.11.2012

Genel Islem Kosulu; en genel tanimiyla, sozlesmenin bir tarafinca onceden matbu sekilde hazirlanan, hazirlayan taraf lehine olan ve ilgili hizmeti veya urunu alabilmek icin imzalanmasi sart kosulan sozlesme icerisinde yer alan tek tarafli duzenlemelere verilen addir. Isbu calismada Yeni Borclar Kanunu ile Genel Islem Kosullari alaninda getirilen duzenlemeler incelenmektedir.

İşbu internet sitesinde yer alan makale ve yazılar Arkun Hukuk Bürosu tarafından hazırlanmış olup, yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. İnternet sitesinde yer alan makale ve yazılardaki içerik hiçbir surette hukuki tavsiye ve/veya somut bir olaya, kişiye özgü hukuki görüş olarak değerlendirilemez. Internet sitesindeki bilgilerin kullanımı ve yayımı hiçbir şekilde avukat-müvekkil ilişkisi doğurmaz. İşbu internet sitesindeki tüm makale, bilgi ve belgeler genel bilgilendirme amaçlı olup, ticari amaç güdülmeksizin hazırlanmıştır. İnternet sitemiz kapsamındaki makale ve bilgileri temin edenler profesyonel anlamda hukuki danışmanlık hizmeti almaksızın, sadece internet sitemizde yer alan makale, yazı ve bilgilere dayanarak tasarrufta bulunmamalıdır. Ayrıca, Arkun Hukuk Bürosu ve avukatları işbu internet sitesindeki makale, yazı ve bilgilerin düzenli olarak güncelleneceğini taahhüt etmemekte ve işbu internet sitesinde yer alan bilgilere dayanılarak yapılan işlemlere ilişkin herhangi bir sorumluluk veya yükümlülük kabul etmemektedir.

 
Net Çözümleri